Lisää liikettä hyvässä seurassa senioreille

Lisää liikettä hyvässä seurassa senioreille💚
Syksyn ensimmäisissä Liikkuvan olohuoneen tapahtumissa on vallinnut lämmin ja rento tunnelma – kiitos kaikille Lassilan ja Kannelmäen tilaisuuksiin osallistuneille!
 
Ensimmäisissä tapahtumissa esiteltiin uutta konseptia, keskusteltiin, nautittiin kahvia ja pullaa sekä tietenkin liikuttiin💚
✨Liikkuva olohuone✨ tuo matalan kynnyksen liikuntatuokiot sinne, missä ihmiset jo valmiiksi kokoontuvat. Tavoitteena on lisätä hyvinvointia, innostaa jokaista liikkumaan ja huolehtimaan hyvinvoinnista omalla tavallaan, ammattitaitoisen ohjaajan johdolla.
Toiminta on maksutonta ja suunnattu yli 65-vuotiaille.
Liikkuva olohuone -tuokion voi tilata omalle porukalle, kuten ystävyksille, yhdistykselle, kerholle tai vaikka naapuruksille. Tulemme myös järjestämään kaikille avoimia Liikkuva olohuone -tapahtumia, joista tiedotetaan seuran nettisivuilla ja some-kanavissa.
Lisätiedot ja tilaukset hankkeen koordinaattori: pt.johanna@hotmail.com
Lisää liikettä hyvässä seurassa hanketta toteutetaan Helsingin kaupungin avustuksella.